برای دانلود برنامه فلش روی این تصویر کلیک کنید

logo tag2

مسابقه دانش‌آموزی نور بین المللی شد

نوشته شده توسط 

مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ، با ایجاد امکان ثبت­ نام از دانش‌آموزان کشورهای فارسی زبان منطقه از جمله افغانستان وتاجیکستان در وب سایت جایزه مصطفی(ص)، بین ­المللی شد.

noor small


به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع­ رسانی جایزه مصطفی(ص)؛ دومین مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ، از ابتدای آذرماه با ثبت نام از متقاضیان کار خود را شروع کرده است. این مسابقه در سال ۹۵ با موضوع ساخت فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای از انجام آزمایش­های علمی گروه‌های دانش‌آموزی طرح‌ریزی شده است. آزمایش‌ها می‌تواند در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و یا ترکیبی از علوم مختلف باشد.

همچنین مسابقه دانش‌آموزی نور، امکان و شرایط حضور دانش‌آموزان فارسی زبان منطقه از‌جمله افغانستان، تاجیکستان، پاکستان و ترکمنستان را هم فراهم کرده است . این مسابقه از طریق مجموعه­ های علمی، فرهنگی و آموزشی اطلاع ­رسانی شده و دانش‌آموزان فارسی زبان می‌توانند در فضایی علمی و دوستانه با هم رقابت کنند.

photo 2016-12-13 18-02-02


نخستین دوره مسابقه دانش ­آموزی نور؛ گرامیداشت ابن هیثم در سطح مدارس ایران برگزار شد و در دومین دوره نیز کشورهای فارسی زبان منطقه را پوشش می ­دهد. این مسابقه مشارکت کلیه دانش ­آموزان جهان اسلام را در دوره ­های آتی برنامه ­ریزی نموده است.

گروه‌های دانش‌آموزی می‌توانند با مراجعه به بخش مسابقه نور در سایت جایزه مصطفی(ص) به نشانی  www.mustafaprize.org ضمن مطالعه راهنمای علمی، قوانین و مقررات و شرایط ارسال در این رویداد ثبت نام نموده و فیلم‌های خود را در سایت بارگزاری نمایند.

1285p


گفتنی است پروفسور جکی یینگ برنده جایزۀ سال ۲۰۱۵ مصطفی(ص) در حوزۀ علم و فناوری نانوزیستی در سال ۲۰۱۵ بوده است که این دوره از مسابقه گرامیداشت این دانشمند شهیر مسلمان است.

jackie-ying-aaas-30dwqy2b6s3lsngxvcr9c0


آخرین ویرایش در سه شنبه, 12 دی 1396 ساعت 09:26

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ایده های مناسب برای پروژه های علمی و پژوهش های مدرسه ای

مکانیزم های هیدرولیکی

مکانیزم با نقشه سه بعدی

مکانیزم های حرکتی

مکانیزم های کاغذی و مقوایی

  • نورآزما ۴۰۲ ویژه آزمایش‌های بازتابش نور
  • نورآزما یک آزمایشگاه شخصی قابل حمل جهت استفاده در خانه یا مدرسه
  • نورآزمای 410 برای دانش آموز و معلم: آزمایش بدون نیاز به محیط آزمایشگاه
  • نورآزمای 410 محصولی برای همه سنین