logo telegram

logo tag2

مسابقه دانش آموزی نور به آنتن شبکه دو رسید

مسابقه دانش‌آموزی نور با برنامه ه­ای تلویزیونی از شبکه دو سیما، برگزیدگان خود را با نمایش آثار علمی آن‌ها معرفی می‌کند.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع­ رسانی جایزه مصطفی(ص)؛ یکی از وجوه متمایز مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ نسبت به سال گذشته، طراحی مسابقه تلویزیونی برای مخاطبان و گروه هدف خود است.

fanamouz-chista-215


بر این اساس، برنامه ­ای ۲۶ قسمتی با موضوع و محتوای مسابقه نور در دست ساخت برگزارکنندگان مسابقه است. این برنامه تلویزیونی که مراحل پیش تولید خود را پشت سر می­گذارد با دو بخش به روی آنتن خواهد رفت.  بخشی از این برنامه به نمایش ۶ اثر از شرکت­ کنندگان اختصاص دارد که در نهایت دو اثر از آزمایش‌های علمی به عنوان برگزیده انتخاب خواهد شد. این بخش از برنامه به دلیل اینکه بیشتر گروه­های شرکت­ کننده از نقاط مختلف کشور هستند و امکان حضور در برنامه را ندارند طراحی شده است.

DSCN0869


همچنین برای جذابیت بخشیدن و اغنای علمی برنامه، گروه علمی برنامه، آزمایش‌های هیجان انگیز را در نظر گرفته شده است. این آزمایش‌ها در برنامه انجام می‌شود و ذهن مخاطب را با خود همراه می‌کند.

این برنامه تلویزیونی، در ۲۶ قسمت ۲۵ دقیقه­ ای در مرحله پیش تولید قرار دارد که از سال آینده به روی آنتن شبکه دو خواهد رفت.

fanamouz-chista1


گفتنی است؛ مسابقه دانش­ آموزی نور در سال ۹۵ با موضوع ساخت فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای از انجام آزمایش­های علمی توسط گروه‌های دانش‌آموزی طرح‌ریزی شده است. آزمایش­ها می‌تواند در تمامی حوزه‌های علمی همچون فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و یا ترکیبی از علوم مختلف باشد.

گروه‌های دانش‌آموزی می‌توانند با مراجعه به بخش مسابقه دانش ­آموزی نور در پایگاه اینترنتی جایزه مصطفی(ص) به نشانی www.mustafaprize.org ضمن مطالعه راهنمای علمی، قوانین و مقررات و شرایط ارسال در این رویداد ثبت نام نموده و فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای خود را در حوزه انجام آزمایش‌های علمی بارگزاری نمایند.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 اسفند 1395 ساعت 08:57

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.