برای دانلود برنامه فلش روی این تصویر کلیک کنید

اختتامیه سومین دوره مسابقات دانش آموزی نور

 


به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع ­رسانی بنیاد مصطفی، آیین پایانی سومین مسابقه دانش آموزی نور با حضور سورنا ستاری؛ رئیس شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی، مهدی صفاری­ نیا؛ مدیر بنیاد مصطفی، علی­ مرتضی بیرنگ، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسفندیار معتمدی، رییس اتحادیه معلمان فیزیک و بیش از 500 دانش آموز از مقاطع مختلف تحصیلی در محل حوزه هنری تهران برگزار شد.

اختتامیه سومین دوره مسابقات 1


سورنا ستاری، در آیین پایانی مسابقه دانش­ آموزی نور؛ گرامیداشت ابن رزاز جزری گفت: با توجه به اینکه این مسابقه برای سومین سال و دوره برگزار شد، کلیت این مسابقه را خوب ارزیابی می‌کنم.

ستاری برهمین اساس اضافه کرد: به هر حال برگزاری چنین مسابقات و دوره ­هایی برای دانش­ آموزان بسیار خوب است و می‌تواند مثمر ثمر واقع شود.

 

اختتامیه سومین دوره مسابقات 1

 

رئیس شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی در ادامه در پاسخ به این سوال که سومین دوره را به نسبت دوره­ های گذشته چگونه ارزیابی می­کنید، عنوان کرد: خیلی خوب برگزار شد و در این زمینه رشد داشتیم.

ستاری در خاتمه اعلام کرد: امسال فیلم‌های کوتاه 1700 اثر بود که نسبت به دوره گذشته، 4 کشور دیگر نیز در مسابقه دانش ­آموزی نور شرکت کردند.

 

اختتامیه سومین دوره مسابقات 1

 

دور سوم مسابقه دانش­ آموزی نور به نام و بزرگداشت ابن رزاز جَزَری در بخش مدارس در حوزه رباتیک برگزار شد که الجزری از موثرترین دانشمندان در علم رباتیک و بدون شک بنیان­گذار مکانیزم‌های مکانیکی در جهان بوده است که فراخوان این دور از مسابقه از ابتدای دی­ماه سال گذشته منتشر شد و شهریور سال جاری پایان یافت. موضوع این دوره از مسابقه، ساخت فیلم‌­های علمی کوتاه یک دقیقه­ای توسط دانش‌آموزان با موضوع ساخت ساز و کارهای (مکانیزم های) حرکتی و آزمایش‌هایی در مباحث مختلف مکانیک بود.

 

اختتامیه سومین دوره مسابقات 1

 

در سومین دوره مسابقه دانش ­آموزی نور، پنج ­هزار و 122 دانش‌آموز در قالب 2 هزار و 183 گروه ثبت نام کردند و یک هزار و 733 فیلم به سایت دبیرخانه ارسال شد و اختتامیه آن نیز در 6 اردیبهشت­ ماه سال جاري در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد.

 

اختتامیه سومین دوره مسابقات 1

اختتامیه سومین دوره مسابقات 1
اختتامیه سومین دوره مسابقات 1
اختتامیه سومین دوره مسابقات 1

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.