zahedi

zahedi

یکشنبه, 04 خرداد 1393 ساعت 14:19

شبیه ساز Yenka

 

Yenka یک نرم افزار شبیه سازی دو و سه بعدی است و با آن می توان پدیده های مرتبط با فیزیک، شیمی، ریاضیات، دانش فنی و رایانه را شبیه سازی کرد.

 

       

Yenka

 

 توضیحات تکمیلی

با این نرم افزار می توانید مدار های الکتریکی و مدار های الکترونیکی را در سطح کاملاً حرفه ای طراحی کنید و آنها را به شکل مجازی به راه بیاندازید و عملکرد مدار را مشاهده کنید. تمام ورودی و خروجی های مدار با دقتی بسیار زیاد قابل بررسی است و در نهایت حتی می تواند فیبر مدارچاپی آن مدار را چاپ کنید.

در قسمت مکانیک نیز می توانید تمام آزمایش هایی را که در آزمایشگاه های فیزیک انجام می شود را با امکانات بسیار زیادی انجام دهید و انواع و اقسام نمودار هایی تحلیلی درباره ی توصیف حرکت را رسم کنید. جالب اینکه می توانید از هر زاویه ای که بخواهید به شبیه سازی نگاه کنید.

در این نرم افزار قسمت جداگانه ای برای نور، الکترومغناطیس، موج ... تدارک دیده شده است که امکان مشاهده و تجربه این پدیده ها را فراهم آورده است.

YT-buggyProgram-350

 

اتصال به اینترنت

 yenka در کل به چهار بخش : علوم (فیزیک و شیمی) ؛ ریاضی ؛ دانش فنّی و رایانه تقسیم می شود. قبلاً این قسمت ها تحت عنوان "کوروکدیل" به شکل مجزا در چهار نرم افزار ارائه شده بود که از سال 2010 شرکت سازنده ی آن؛ هر چهار تای آنها را در یک نرم افزار ادغام و با نام Yenka روانه ی بازار کرده است. خوشبختانه نرم افزار yenka برای استفاده ی خانگی رایگان است ولی برای نصب تحت شبکه آن باید چند صد هزار پول پرداخت کنید.

yenka علیرغم برتری بر کوروکدیل یک اشکال کوچک دارد. هر وقت که نرم افزار yenka را باز می کنید، باید برنامه به اینترنت وصل شود و بعد از چک کردن آی پی رایانه،  شما اجازه ی استفاده از آن را خواهید داشت. البته نگران نباشید ؛چون کل فرآیند اتصال به اینترنت و چک کردن آی پی، 2-3 ثانیه بیشتر طول نمی کشد.

yenka6

  

 نصب نرم افزار

ابتدا فایل دانلود شده ی برنامه را اجرا کنید.
در پنجره ای که شرایط برنامه نمایش داده می شود با آن شرایط موافقت کنید.
در پنجره ی Product Chooser در قسمت پایین سمت چپ روی گزینه ی "Your Yenka Licences" کلیک کنید.

زیر "At home" روی گزینه ی "Use all products for free" کلیک کنید.
اولین بار که برنامه را باز می کنید ؛ ایمیل خود را وارد کنید.
حال می توانید از برنامه استفاده کنید.

در هر زمان که برنامه را اجرا می کنید ؛ به اینترنت متصل شوید ؛ برنامه را اجرا کنید ؛ و روی گزینه ی "I'm at Home " کلیک کنید 2 ثانیه منتظر بمانید و وقتی وارد برنامه شدید اینترنت را هم قطع کنید.

yenka science 1 jpg

 دریافت نرم افزار

برای دریافت فایل نرم افزار روی لینک زیر راست کلیک نمایید سپس روی Save Link As کلیک نمایید

yenka logo
لینک دانلود

 

چند نمونه شبیه سازی

حدود 50 شبیه سازی که با برنامه Yenka‌طراحی شده است را در زیر آورده ایم. پس از نصب و اجرای برنامه Yenka، مدل سازی های زیر را ببینید.

مدل سازی های الکتریکی و مغناطیسی       مدل سازی های نور      مدل سازی های مکانیک
YCH-collage
یکشنبه, 27 بهمن 1392 ساعت 14:51

شبیه سازی Interactive Physics

 Interactive Physics یک نرم افزار عالی برای اجرای آزمایش های فیزیکی است. فرض کنید بخواهیم اثر وزن یک چترباز را مورد بررسی قرار دهیم. شما به کمک این نرم افزار می توانید گرانش زمین، ابعاد چتر، فشار هوا، وزن چترباز و دیگر مشخصات ... را تعیین کنید و آزمایش را انجام دهید و نتایج آن را ببینید. در ضمن شما می توانید از آزمایش های مجازی که طراحی کرده اید فیلم نیز تهیه کنید.

لازم به ذکر است بیش از 12.000 مدرسه در کل جهان از این نرم افزار برای آموزش فیزیک استفاده می کنند.

       1382df
 


توضیحات تکمیلی نرم افزار

ایجاد اشکال مختلف: پس از اجرای نرم افزار، در سمت چپ صفحه بخشی را می بینید که می توان با آن اجسام مختلف مورد آزمایش (مثل مربع، مستطیل دایره ... ) را ایجاد کنید. با قرار دادن لنگر روی هر جسم باعث ثابت شدن و نیفتادن آن می شوید:

1                          2

 

برای ثابت نگه داشتن، وصل کردن دو قطعه به هم یا به صفحه ی پس زمینه می توانید از ابزار های روبرو استفاده کنید .
 

با کلیک روی Run شبیه سازی اجراء می شود و با کلیک روی Reset شبیه سازی به حالت اولش باز می گردد.

              3              

 

معرفی ابزارهای نرم افزار

برای تعیین مشخصات هر جسم روی آن دوبار کلیک کنید یا  Ctrl+I را بفشارید . پنجره ای روبرو باز می شود .

 
                4


برای تغییر مشخصات ظاهری (مانند رنگ، نام و ...) می توانید از پنجره ی Appearance با فشار دادن کلید های Ctrl+J استفاده کنید.

5

نصب نرم افزار

ابتدا نرم افزار را دانلود و سپس آن را باز کنید و روی ipdemo.exe دوبار کلیک نماید تا برنامه نصب شود.

سپس فایل SP32W.DLL را از پوشه crack بردارید و در پوشه ی C:\Program Files\InteractivePhysics2005\Program کپی کنید.

اکنون می توانید برنامه را اجراء نمایید و سریال : TGZ07559 را وارد کنید.

بدین ترتیب برنامه با تمامی امکانات در اختیار شما خواهد بود.

دانلود نرم افزار

برای دریافت نرم افزار روی لینک زیر کلیک کنید.

fable-ip-logo

دریافت نرم افزار

29 شبیه سازی که با این نرم افزار ساخته شده است در فایل zip زیر آورده شده است. آن را دانلود و سپس باز کنید. با دوبار کلیک روی هر یک از آنها، شبیه سازی به طور خودکار در نرم افزار Interactive Physics باز می شود و با کلیک روی Run اجراء می گردد.

ipiconanimated
دانلود 29 شبیه سازی
سه شنبه, 30 مهر 1392 ساعت 08:46

بازی و شبیه سازی Algodoo

Algodoo یک بازی متفاوت در محیط دو بعدی است که برای شبیه سازی طراحی شده است و در آن می توانید به طور کاملاً تعاملی به شبیه سازی قوانین فیزیکی و حرکتی دنیای واقعی بپردازید. این بازی به گونه ای طراحی شده است که بازیکنان و مخصوصاً دانش آموزان را برای به کارگیری توانایی ها و خلاقیت های خود تشویق می کند. Algodoo یک بازی سرگرم کننده ای است که علم و هنر را با هم ترکیب کرده تا بتوان هم زمان با طراحی، ساخت و بررسی سیستم های فیزیکی، قوانین مربوط به آنها را نیز مشاهده نمود.

       

algodoo-6

 

 توضیحات تکمیلی

ویژگی های بازی Algodoo 2.0.1 :
•    شامل ابزارهای طراحی دو بعدی، مانند: ابزارهای ایجاد چند ضلعی، برش، برس، جعبه، دایره، چرخ دنده، سطح، زنجیره، فنر، تثبیت، لولا، ردیاب و قلم لیزر
•    امکان تغییر سرعت، جاذبه، شکستن، اشیاء برش، آب و برنامه نویسی
•    دارای دو حالت آموزشی و شبیه‌سازی
•    لذت بردن از مشاهده عینی نتیجه کارتان
•    آزمایشگاهی برای فیزیک به صورت کاملاً زنده
•    بسیار سرگرم کننده و آموزنده
•    و ...

algodoo-3

 

 معرفی ابزارها

 محیط جذاب بازي دارای ابزارهای ساده نقاشی است که شما با کمک کلیک های ماوس، درگ و دراپ، رنگ های متنوع و مدل هایی مانند اجسام جامد یا مایعات، زنجیرها، چرخ دنده ها، نیروی جاذبه و اصطکاک، چشمه ها، لولا، قفل و کلید، موتورها، اشعه لیزر و اپتیک و ... قادر باشید شبیه سازی های حرفه ای انجام دهید.
دو حالت کلی آموزشی (Education) و فیزیک (Physics) در این نسخه از این بازی وجود دارد.
که در حالت اول، محیط برنامه به صورت ساده طراحی شده و شامل ویژگی هایی مانند مرور تصویر، بارگذاری و ایجاد درس های موجود در Algodoo و یا بررسی فیزیک به وسیله‌ی نمودارها و تجسم نیروها، سرعت، شتاب و ... می باشد.
و در حالت دوم محیط برنامه برای شبیه‌سازی دنیای واقعی طراحی شده است که شما در آن می‌توانید ایده‌های خود در زمینه‌ی فیزیک را طراحی و آزمایش کنید.
در این محیط، اختراعات شما همانند دنیای واقعی کار خواهند کرد و شما می‌توانید با زدن دکمه‌ی Play در برنامه، چگونگی عملکرد آنها در دنیای واقعی را درون محیطی دو بعدی مشاهده کنید و حتی آنها را با دیگر علاقمندان به فیزیک، در Algobox به اشتراک گذارید.
به طور مثال اگر یک سطح شیب‌دار و یک دایره در بالای آن طراحی کنید، پس از فشردن دکمه Play، دایره بر روی آن سطح افتاده و قل می‌خورد، می‌توانید همزمان با پخش، آن دایره را برداشته و دوباره روی سطح شیب‌دار قرار دهید تا به صورت خودکار دوباره قل بخورد. یا مکان یا جهت سطح شیب‌دار را تغییر دهید و ببینید که دایره چطور عکس العمل نشان می‌دهد. حتی اگر در صحنه‌ای که ساخته‌اید، اشیاء متحرک دیگری وجود داشته باشند، پس از فشردن دکمه‌ی پخش، در صورتی که دایره را به آنها بزنید، جا به جا شده و تغییر مکان می‌دهند.

algodoo-2

  

 نصب نرم افزار

فایل Algodoo_2_1_0-Win32.exe را ابتدا دانلود کنید و با دو بار کلیک روی آن، برنامه را نصب نمایید. این برنامه نیاز به کرک یا سریال ندارد.

algodoo-4

 دریافت نرم افزار

برای دریافت فایل بازی روی لینک زیر راست کلیک نمایید سپس روی Save Link As کلیک نمایید

algodoo-1
لینک دانلود

 

آموزش کار با نرم افزار

در فیلم های زیر روش کار با Algodoo آموزش داده می شود. برای دانلود فیلم ها روی شکل های زیر کلیک کنید.

Chistaa-Algodoo-2           Chistaa-Algodoo-3
 محور و موتور
   هوا، نیرو و رسم
Chistaa-Algodoo-5   Chistaa-Algodoo-6
 شناوری
   اشکال و حرکت آنها

 

چند نمونه شبیه سازی

 

برای آشنایی بیشتر با این نرم افزار 23 نمونه شبیه سازی که با Algodoo ساخته شده است را برای شما آورده ایم. ابتداء فایل زیپ زیر را دانلود کنید و پس از بازکردن آن 23 فایل ایجاد می شود. اگر نرم افزار را از قبل نصب کرده باشید، برای بازکردن این فایل ها در برنامه Algodoo کافی است دو بار روی آنها کلیک کنید. پس از باز شدن فایل شبیه سازی در Algodoo، با کلیک روی کلید شروع شبیه سازی به کار می افتد. شما می توانید به عنوان تمرین برخی ویژگی های فایل های نمونه را تغییر دهید تا با کارکرد آن بیشتر آشنا شوید.

 algodoo logo algoryx web
دانلود فایل های نمونه

 

جمعه, 12 مهر 1392 ساعت 16:12

دریافت بازی Bridge Constructor

 

بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در مسابقات پل های ماکارونی شرکت می کنند. در این مسابقات پل هایی با رشته ماکارونی ساخته می شود. بازی  Bridge Constructor تجربه شما را در ساخت پل افزایش می دهد و ایده های آن به ساخت سازه های ماکارونی کمک شایانی می کند.

 

      4 توضیحات تکمیلی بازی

در بازی Bridge Constructor شما به عنوان یک مهندس شروع به طراحی و پیاده سازی پل هایی روی جاده، دره، دشت و صحرا می کنید که در موقعیت های مختلفی قرار دارند. در حین ساخت پل ها باید اصول آن را هم رعایت کنید که مبادا مثلاً ماشین های سبک یا سنگینی که در حال تردد روی پل هستند مشکلی برایشان پیش بیاید. پس تمام ایده های مهندسی خود را به کار ببرید تا پل های استاندارد و خوبی را برای عبور خودروهای سبک و سنگین طراحی کنید.

3

معرفی ابزارهای بازی

با استفاده از این بازی می توانید وقت خود را به خوبی صرف یادگیری اصول پل سازی کنید و علاوه بر تفریح، یادگیری را هم در کنار آن داشته باشید. برخی از ویژگی های این بازی به قرار زیر هستند:
•    شامل سی مرحله
•    پنج مکان مختلف احداث پل: شهر، دره عمیق و باریک، ساحل، کوه و تپه
•    ارائه نقشه میزان پیشرفت
•    ساخت پل با چهار نوع مصالح ساختمانی مختلف: چوب، فولاد، بتن و کابل

7


از جمله مشکلاتی که ممکن است در این بازی با آن روبه رو شوید این است که از روی پل هایی که می سازید هم باید ماشین های سبک و سواری های شخصی عبور کنند و هم ماشین های سنگین و کامیون ها. شما بلافاصله بعد از پایان ساخت هر پل، نمره ای را کسب خواهید کرد که نشان دهنده مقدار رعایت شما در اصول مهندسی خواهد بود و به شما نشان می دهد که آیا این پل می تواند مناسب عبور و مرور باشد یا خیر!

  6

برای دانلود فیلم معرفی بازی روی اینجا کلیک کنید

فیلم 2

فیلم 3

 

نصب بازی

ابتدا بازی را دانلود کنید سپس روی Bridge Constructor Setup.exe دو بار کلیک نمایید.

 برای راه اندازی بازی رایانه شما باید دارای حداقل مشخصه زیر باشد:
•    ویندوز: XP/Vista/7
•    پردازنده: Pentium IV 1.8 GHz
•    حافظه: 1 GB
•    آداپتور گرافیکی: DirectX 9.0c

 

دریافت بازی

برای دریافت بازی روی لینک زیر کلیک کنید.

9
دانلود بازی


یکشنبه, 24 شهریور 1392 ساعت 12:32

دریافت بازی World Of Goo

World of Goo اسم بازي خلاقانه ای است که می تواند ساعت ها شما را جلوی کامپیوتر میخکوب کند!
از تعريف اضافي خودداري مي کنیم، بهتر است خودتان اين شاهکار بدعت آميز را ببینید تا شايد در کنار اينهمه بازي اسم و رسم دار، پر خرج و پر سر و صدا، بالاخره از يک بازي فیزیکی جالب لذت ببريد.

WoG-BoxArt
 


توضیحات تکمیلی بازی

 نکته قابل توجه در باره World Of Goo، وجود تابلوهایی در تمامی مراحل بازی است که این امکان را برای کاربر فراهم آورده تا با کلیک روی آنها و مطالعه مطالب آن بتواند به خوبی از مراحل سختی (مثل چرخ دنده، برق، آتش، آب و ... ) عبور کند. این موانع به معمایی شدن بازی کمک کرده اند. درواقع مهمترین ویژگی بازی همین نکات آموزشی غیر مستقیم و متنوع است.
کل بازی 4 فصل از سال را در بر می گیرد و آغاز بازی با فصل تابستان است، اما مرحله پایانی که  Meanwhile نام دارد، بسیار متفاوت از سایر مراحل WorldOfGoo است.

WorldOfGooBuilding

کاربر در پایان هر مرحله از بازی کارنامه ای شامل: امتیازات، تعداد حرکات و مدت زمان صرف شده برای اتمام هر مرحله را دریافت می کند. همچنین  می تواند هر تعداد GOO کوچکی که به دست آورده را در قسمت پروفایل خود ذخیره کند تا از آنها برای ساخت برج در بخش World of Goo Corporation استفاده نماید.

World of Goo 550


 

معرفی ابزارهای بازی

 بازی با یک توپ چسبناک سیاه رنگ به نام  GOO آغاز می شود و در تمامی مراحل، نوع چینش این توپ های کوچک، ذهن شما را درگیر می سازد . از ابتدا خوب فکر کنید و نقشه عبور را بکشید، سپس با دکمه‌ی چپ Mouse این Gooهای کوچک را بگیرید و به مکان دلخواه خود منتقل کنید. شاید بتوان World Of Goo را در گروه بازی های پازل قرار داد، با این تفاوت که آگاهی از قوانین فیزیک در چینش GOO های کوچک به شما بسیار کمک خواهد کرد.

  world-of-goo

برای دیدن بخشی از بازی روی اینجا کلیک کنید

 

نصب بازی

ابتدا بازی را دانلود و سپس با دو بار کلیک کردن، آن را نصب کنید.

برای راه اندازی بازی رایانه شما باید دارای حداقل مشخصه زیر باشد:

    Recommended:

    * 1.5 GHz CPU
    * 256 MB RAM
    * DirectX 8.64 compatible graphics card with 64MB RAM
    * DirectX 8.0 compatible sound card
    * 60 MB free hard drive space
    * 2x CD ROM drive

دریافت بازی

برای دریافت بازی روی لینک زیر کلیک کنید.

World-of-Goo-1

دریافت بازی World Of Gooچهارشنبه, 06 شهریور 1392 ساعت 10:32

دریافت بازی Armadillo Run

Armadillo Run یک بازی کاملا فکری و دشوار است که با هدف ساخت انواع سازه برای رساندن توپ به نقطه مورد نظر ساخته شده است. هر کدام از مصالح این بازی ویژگی های متفاوتی دارند که می توان با کنار هم قرار دادن صحیح آنها، به حالت های مختلفی دست یافت. آرادی عمل در استفاده از مصالح مختلف این امکان را به شما می دهد تا هر مرحله را با راه های مختلفی بتوانید حل کنید. امیدوارم از این بازی لذت ببرید.


دانلود فیلم نمایش بازی

armadillo3


 توضیحات تکمیلی بازی

این يک بازي كم حجم، فكري، فيزيكی و بسیار جالب است. با اين بازي مي توانيد ساعت ها سرگرم شويد و لذت ببريد. در اين بازي بايد توپ زرد كوچك را به مقصد يعني دایره آبي برسانيد. بايد با ساخت سازه اين كار ها را انجام دهيد البته دقت کنید يک وقت پول كم نياوريد! در اين بازي صرفا به فكر خريد وسايل لازم باشید و كمتر از پولتان خرج کنید. 

armadillo6

 

 در ابتدا مراحل آسان است ولي کم کم مراحل سخت تر مي شوند. اين بازي داراي 10 مرحله آموزشي و 50 مرحله اصلي است. در ابتداي هر مرحله چيدماني از وسايل و مواردي كه در اختيار شما قرار مي گيرد را می بینید و شما با توجه به پولي كه در اختيارتان هست به ايجاد اتصال مي پردازيد. پس از اتمام كار دكمه شروع را بزنيد. باید توپ زرد رنگ به دايره آبي برسد. در صورتي كه كار شما مشكل دار بود باز اين كار را تكرار كنيد تا به نتيجه اصلي برسيد. اين بازي را به كليه افراد خوش فكر توصيه مي كنیم.

معرفی ابزارهای بازی

موارد استفاده وسايل در بازي:
طناب: طناب يك راه ارزان براي ايجاد اتصال است.
پارچه: بيشتر براي شكاف هاي بين دو پل استفاده ميشود.
لاستيك: لاستيك گران قيمت هست پس سعي كنيد كمتر استفاده كنيد.
راكت: براي ايجاد انرژي و پرتاب

s700zasv


خصوصيات بازي:
- نياز به دانش بالا و تفكر
- داشتن فيزيك تحسين بر انگيز
- متنوع بودن استفاده از وسايل
- حجم بسيار كم بازي
- دارا بودن 60 مرحله اصلي و فرعي
- سازگاري با هرنوع سيستم

 

نصب بازی


1- ابتدا فایل زیپ بازی را دانلود کنید. سپس آن را روی قسمتی از هارد رایانه باز نمایید.    

2- با دو بار کلیک کردن روی Armadillo_Run_1_0_6.exe بازی را نصب کنید.

3- فایل کرک را در محل نصب بازی، کپی نمایید.    

حال می توانید بازی را انجام دهید و از آن لذت ببرید.

دریافت بازی

برای دریافت بازی روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود بازی Armadillo Run

armadillo5

 

پنج شنبه, 24 مرداد 1392 ساعت 20:23

دریافت بازی Crayon Physics

 

Crayon Physics یک بازی فیزیکی  است که دیدن آن را به علاقه مندان فیزیک و افراد خلّاق پیشنهاد می کنیم. در این بازی قوه تخیّل، خلاقیت و اندیشه نقش اصلی را ایفاء می کند و حرف اول را هوش و درایت شما خواهد زد.

 

crayonheader1
 توضیحات تکمیلی بازی

بازی با افتادن یک سیب از درخت روی زمین شروع می شود، همان چیزی که می گویند برای نیوتن اتفاق افتاد!

 در تمام مراحل بازی سیب قرمز گِرد (یا همان توپ کوچک) نقش مؤثری را ایفا می کند. در واقع هدایت درست سیب سرخ (با رعایت قوانین فیزیکی)، بازی را پیش می برد و شما بایستی توپ را به ستاره (که در گوشه ای از صفحه بازی می بینید) برسانید. اگر این کار را حساب شده انجام دهید می توانید ستاره را به آسمان ببرید!
درواقع به آسمان بردن این ستاره ها نشانه پیشرفت در مراحل بازی است.

crayon-physics-deluxe-3

 

از مهمترین نکات این بازی، درگیر شدن ذهن برای عبور از هر مرحله است که شاید به ظاهر و در ابتدا ساده به نظر آید اما هرچه بازی به پایان نزدیک تر می شود بر سختی مراحل آن نیز افزوده خواهد شد.
از دیگر نکات حائز اهمیت، فضای ساده و صمیمی بازی است که برگرفته از نقاشی های ساده کودکانه است و بر زیبایی طراحی آن اضافه کرده است.
امیدواریم با این بازی اوقات فراغت مفیدی را برای شما عزیزان فراهم کرده باشیم.

images


 

نصب بازی

1- ابتدا فایل زیپ بازی را دانلود کنید. سپس آن را روی قسمتی از هارد رایانه باز نمایید.   

2- با دو بار کلیک کردن روی crayon_release51.exe بازی را نصب کنید.

3- پس از نصب برنامه، بازی را اجرا کنید اما به هیچ وجه کاربر جدید (new account) درست نکنید
و روی کلید "Skip registration" کلیک نمایید و از بازی خارج شوید.
4-  فایل "gameoptions.xml" از پوشه Crack برداشته و در محل مشخص شده در زیر کپی کنید.


           اگر ویندوز شما Xp بود فایل gameoptions.xml در محل زیر کپی کنید
                C:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Crayon Physics Deluxe\data\dev


           اگر ویندوز شما Vista یا 7 (سِوِن) بود فایل gameoptions.xml در محل زیر کپی کنید
                C:\Users\<user>\AppData\roaming\Crayon Physics Deluxe\data\dev\

منظور از <USER>  در عبارت بالا همان نام کاربری شما در ویندوز است.
حال می توانید بازی را انجام دهید

دریافت بازی

 

فایل بازی به ایمیل شما ارسال می شود برای این منظور فرم زیر را تکمیل نمایید. (این بازی بلافاصله برای شما ایمیل خواهد شد.)

captcha

 


 

سه شنبه, 22 مرداد 1392 ساعت 15:35

دریافت بازی Crayon Physics

 

Crayon Physics یک بازی فیزیکی  است که دیدن آن را به علاقه مندان فیزیک و افراد خلّاق پیشنهاد می کنیم. در این بازی قوه تخیّل، خلاقیت و اندیشه نقش اصلی را ایفاء می کند و حرف اول را هوش و درایت شما خواهد زد.

 

crayonheader1
 توضیحات تکمیلی بازی

بازی با افتادن یک سیب از درخت روی زمین شروع می شود، همان چیزی که می گویند برای نیوتن اتفاق افتاد!

 در تمام مراحل بازی سیب قرمز گِرد (یا همان توپ کوچک) نقش مؤثری را ایفا می کند. در واقع هدایت درست سیب سرخ (با رعایت قوانین فیزیکی)، بازی را پیش می برد و شما بایستی توپ را به ستاره (که در گوشه ای از صفحه بازی می بینید) برسانید. اگر این کار را حساب شده انجام دهید می توانید ستاره را به آسمان ببرید!
درواقع به آسمان بردن این ستاره ها نشانه پیشرفت در مراحل بازی است.

crayon-physics-deluxe-3

 

از مهمترین نکات این بازی، درگیر شدن ذهن برای عبور از هر مرحله است که شاید به ظاهر و در ابتدا ساده به نظر آید اما هرچه بازی به پایان نزدیک تر می شود بر سختی مراحل آن نیز افزوده خواهد شد.
از دیگر نکات حائز اهمیت، فضای ساده و صمیمی بازی است که برگرفته از نقاشی های ساده کودکانه است و بر زیبایی طراحی آن اضافه کرده است.
امیدواریم با این بازی اوقات فراغت مفیدی را برای شما عزیزان فراهم کرده باشیم.

images


 

نصب بازی

1- ابتدا فایل زیپ بازی را دانلود کنید. سپس آن را روی قسمتی از هارد رایانه باز نمایید.   

2- با دو بار کلیک کردن روی crayon_release51.exe بازی را نصب کنید.

3- پس از نصب برنامه، بازی را اجرا کنید اما به هیچ وجه کاربر جدید (new account) درست نکنید
و روی کلید "Skip registration" کلیک نمایید و از بازی خارج شوید.
4-  فایل "gameoptions.xml" از پوشه Crack برداشته و در محل مشخص شده در زیر کپی کنید.


           اگر ویندوز شما Xp بود فایل gameoptions.xml در محل زیر کپی کنید
                C:\Documents and Settings\<user>\Application Data\Crayon Physics Deluxe\data\dev


           اگر ویندوز شما Vista یا 7 (سِوِن) بود فایل gameoptions.xml در محل زیر کپی کنید
                C:\Users\<user>\AppData\roaming\Crayon Physics Deluxe\data\dev\

منظور از <USER>  در عبارت بالا همان نام کاربری شما در ویندوز است.
حال می توانید بازی را انجام دهید

دریافت بازی

برای دریافت فایل بازی روی لینک زیر راست کلیک نمایید سپس روی Save Link As کلیک نمایید

Crayon-Physics-Deluxe 1
لینک دانلود

 

 

دوشنبه, 07 مرداد 1392 ساعت 14:18

دریافت بازی crazy Machines

این یک بازی تفکر و حل مسئله است که دیدن آن را به علاقه مندان فیزیک و سازندگان پروژه های فنی پیشنهاد می کنیم. در این بازی قوه تخیّل و خلاقیت و اندیشه نقش اصلی را ایفاء می کند و در تمام 102 مرحله بازی حرف اول را هوش و درایت شما خواهد زد.

mzl.zvgshpol.320x480-75 توضیحات تکمیلی بازی

این بازی شبیه دومینو است و در مراحلی از بازی هم نیاز به ساخت ابزاری جهت پیش بردن بازی پیدا خواهید کرد، ابزاری مثل قرقره، وزنه، مهره و ... که نوع استفاده و چینش آن به شما و نقشه شما بستگی دارد.

crazy

 

درضمن باید بگوییم که شما در این بازی تنها نیستید و یار دانشمندی در تمامی مراحل بازی کنار شما خواهد بود تا راهنمایی های لازم جهت عبور از هر مرحله را در اختیار شما قرار دهد. البته گاهی خسته و یا عصبانی هم می شود!

image001


 

معرفی ابزارهای بازی

 

 نکته قابل توجه دیگر، ابزار مورد نیاز شما در هر مرحله می باشد که از طریق انتقال از پنل سمت راست، در اختیارتان قرار می گیرد و شما باید در ابتدا با انتخاب ابزار مورد نظر خود و  انتقال آن به داخل صفحه، از آن استفاده نمایید.
یکی از ویژگی های دیگر ابزاری که در اختیار شما قرار می گیرد قابلیت کنترل آن است. اگر وسیله ای را روی صفحه قرار دادید می توانید روی آن کلیک کنید و از منوی مخصوی موارد زیر را انتخاب کنید :

image002

 قرینه سازی ابزار

image003 چرخش پادساعتگرد
image004 چرخش ساعتگرد
image005 حذف ابزار از بازی و برگرداندن آن به محل قبلی خود
image006 روشن / خاموش نمودن
image007 قفل یا غیر قفل بودن
image008 ثابت کردن ابزار به عنوان تعیین هدف آزمایش
image009 تعمیر هدف برخورد برای این آزمایش

 برای راه اندازی ماشینی که ساخته اید باید کلید زرد رنگ را بزنید و برای متوقف کردن آن نیز روی همین کلید کلیک کنید.

  image011

برای دانلود فیلم سه مرحله اول بازی روی اینجا کلیک کنید

 

منوی دیگری هم در پایین پنل راست قرار دارد که در واقع جهت دسترسی سریع شما به قسمت های ضروری از بازی را فراهم کرده است که شامل موارد زیر است:

image012

مرحله جاری را از نو شروع کنید

image013

منوی ابزار ویرایش صدا، رنگ و ... که مربوط به کل بازی می شود

image014

نمایش دستور کار مرحله جاری

image015

بازگشت به منوی اصلی و خروج از بازی

 

نصب بازی

ابتدا بازی را دانلود و نصب کنید.

 سپس فايل crazymachinesnc.exe را از قسمت کرک (crack) کپی کنید.

و در فولدري که برنامه را نصب کرده ايد (معمولا فولدر C:\Program Files\Crazy Machines - New Challenges) جايگزين کنيد.

برای راه اندازی بازی رایانه شما باید دارای حداقل مشخصه زیر باشد:

    * 800 MHz CPU
    * 128 MB RAM
    * DirectX 8 compatible graphics card with 32 MB RAM
    * DirectX 8.0 compatible sound card
    * 60 MB free hard drive space
    * 2x CD ROM drive
    

Recommended:

    * 1.5 GHz CPU
    * 256 MB RAM
    * DirectX 8.64 compatible graphics card with 64MB RAM
    * DirectX 8.0 compatible sound card
    * 60 MB free hard drive space
    * 2x CD ROM drive

 

دریافت بازی

فایل بازی به ایمیل شما ارسال می شود برای این منظور فرم زیر را تکمیل نمایید. (این بازی بلافاصله برای شما ایمیل خواهد شد.)

captcha

سلام بر دبیران محترم و دانش آموزان عزیز

در پایان تابستان 93 هدیه ویژه ای برای شما داریم و آن ارائه یک رویکرد متفاوت برای یادگیری علوم تجربی است!

در این روش برای بالابردن انگیزش یادگیری دانش آموزان

"مطالب فیزیکی به همراه کاربرد، انجام آزمایش و مثال هایی از زندگی روزمرئه ارائه می شود."

1


برای اینکه در جریان این رویکرد آموزشی قرار بگیرید شانزده فیلم در این رابطه خدمتتان ارائه می شود.

دانش آموزان عزیز اگر این مطالب برایتان جالب بود آنها را دانلود کنید و به معلمین و دوستانتان هدیه بدهید.

از دبیران و اساتید محترم نیز درخواست داریم برای "گسترش این رویکر آموزشی" و "ترویج آن" ما را یاری نمایند و نظراتشان را با ما در میان بگذارند این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید .

برای دانلود فیلم های زیر روی آنها راست کلیک نمایید و سپس روی "Save As Link" کلیک نمایید.

a1-6-7

                       

a1-3-4b

پریسکوپ

 

 

چرخش آینه و بازتاب

a1-9-7

 a1-7-6

چشمه و تصویر با بینهایت پرتو

 

 

تصویر مجازی از چشمه حقیقی

a2-1-12

a2-2-6

کانون اصلی

 

 

کانون اصلی

 a-2-9-5  a-2-8-1
 تصویر مجازی

    

 

 تصویر حقیقی
 a-2-10-3  a-3-6-3
 تصویر مجازی- آینه مقعر

  

 

 تصویر مجازی - آینه محدب
a1-1-7 a1-2-4
بازتاب نور

   

 

زاویه تابش و بازتابش
a1-4-1 a1-5-4
آینه های عمود بر هم

 

 

آینه های موازی
a1-11-7 a1-10-7
تصویر در دو آینه عمود بر هم

  

 

شی نوری بینهایت نقطه