برای دانلود برنامه فلش روی این تصویر کلیک کنید

بازی و نرم افزار علمی و فیزیکی برای تبلت و گوشی همراه

نوشته شده توسط 


با توجه به گسترش سیستم عامل اندروید در تلفن همراه و تبلت، کارکردهای علمی و آموزشی برای این دستگاه ها فراهم شده است. بر این اساس چند بازی و نرم افزار علمی وآموزشی را برای شما آورده ایم که می توانید با نصب روی گوشی یا تبلت از آنها لذت ببرید. در ضمن اگر دوستان و آشنایان علاقمند به این موضوعات سراغ دارید این هدیه را برای آنها باز ارسال (Forward) کنید.

اگر در حل مسائل و سوالات دروس ریاضی، فیزیک و شیمی مشکل دارید، این نرم افزار Math Ref  می تواند مسائل مرتبط با دروس ذکر شده را به آسانی حل کند. با این نرم افزار Math Ref  می توانید به 1400 فرمول دروس ریاضی، فیزیک و شیمی دسترسی داشته باشید. کافیست اطلاعات و داده ها را وارد نرم افزار کنید و راه حل مورد نظرتان را انتخاب کنید تا برنامه اقدام به محاسبه کند. دسته بندی های موجود در نرم افزار عبارت اند از: جبر، هندسه، مثلثات، جبر خطی، سری و دنباله، مشتقات، معادلات دیفرانسیل، گسسته، آمار و احتمال، فیزیک، شیمی (جدول تناوبی) و ... . نرم افزار در سال 2011 به عنوان بهترین برنامه برای نوجوانان و در سال 2012 جزو سه نرم افزار برتر آموزشی بوده است. برای دانلود برنامه روی تصویر زیر راست کلیک کنید و روی Save Link As کلیک کنید.

Math Ref 1
   
Math Ref 3

داستان بازی Sea Hero Quest مربوط به جوانی است که به دنبال بازیابی خاطرات پدرش در اقیانوس هاست. مهمترین و بیشترین تیتری که برای این بازی درج شده مربوط به مفید بودن این بازی برای درمان آلزایمر است. قهرمان داستان باید مهارت هایی همچون جهت یابی و تیر اندازی ... را کسب کند تا بتواند در دل اقیانوس دوام بیاورد. در ابتدای بازی Sea Hero Quest مراحل برای شما مشخص می شود. قایقی که روی مرحله ی اول قرار دارد. اولین چیزی که بعد از شروع مرحله ی اول در بازی Sea Hero Quest شما را جذب خواهد کرد این است که نقشه ساده ای به شما نشان داده می شود و از شما خواسته می شود تا آن را به خاطر بسپارید بعد از بخاطر سپردن نقشه شما باید با انگشتانتان قایق را به سمت مقصد به جلو برانید. معمولا مقاصد شما با عدد مشخص می شوند. مثلا در نقشه آمده که ۴ مقصد دارید. شما باید به ترتیب اعداد از ۱ به ۴ حرکت کنید ... 

Sea Hero Quest 2
Sea Hero Quest 1


Enigmo Explore  یک بازی بسیار زیبا در زمینه ی پازل های فکری با موضوع "قوانین فیزیک" است. این بازی، می تواند هوش شما را به چالش بکشد. هرچه در بازی پیش می روید مراحل سختی پیش رو دارید که با رعایت قوانین فیزیک می توانید آن مراحل را پشت سر بگذارید. با بکار گیری قوانین دینامیک، گرانش، الکتریسیته و … این بازی سرگرم کننده را به پایان برسانید. برای دانلود بازی روی تصویر زیر راست کلیک کنید و روی Save Link As کلیک کنید.

Enigmo Explore 1
 
Enigmo Explore 2


Every Circuit  نرم افزاری است که با آن می توانید به طور حرفه ای مدارهای الکتریکی را شبیه سازی و طراحی کنید و ببینید مدارها چگونه کار می کنند. شما می توانید از قطعات مقاومت، خازن، سلف، ترانسفورماتور، لامپ، پتانسیومتر، دیود و … استفاده کنید و مدارهایی واقعی و جالب را بسازید ! این برنامه به صورت واقعی عمل می کند و قوانین مختلف نظیر اهم، جریان و کریشهف، معادلات غیر خطی و … را شامل می شود. اگر شما دانش آموز و دانشجوی رشته های مرتبط با علوم الکترونیک هستید برنامه ی کاربردی EveryCircuit می تواند برای شما ضروری و مفید باشد. برای دانلود برنامه روی تصویر زیر راست کلیک کنید و روی Save Link As کلیک کنید.

EveryCircuit 2           EveryCircuit 3


 Shoot the apple یک بازی زیبا و هیجان انگیز است که فیزیک بسیار زیبا و خوبی دارد و هدف شما در این بازی است که موجودات فضایی را به سیب برسانید و وظیفه شما باز کردن راه با شلیک به موانع مختلف می باشد. برای دانلود بازی روی تصویر زیر راست کلیک کنید و روی Save Link As کلیک کنید.

shoot the apple 1
 
shoot the apple 2


با برنامه Physics Formulas  می توانید به انواع فرمول های درس فیزیک در شاخه های مکانیک، الکتریسته، حرارت، حرکت تناوبی و نور و فیزیک اتمی و ثابت ها دسترسی داشته باشید. این برنامه مناسب برای دانش آموزان و دانشجویانی است که با این درس سر و کار دارند. این برنامه چند زبانه بوده و می تواند مهارت های فیزیک شما را افزایش دهد و می توانید در بین فرمول ها جستجو نمایید. برای دانلود برنامه روی تصویر زیر راست کلیک کنید و روی Save Link As کلیک کنید.

Physics Formulas 3 2           Physics Formulas 3 3


Makine یک بازی است که بر اساس قوانین فیزیک طراحی شده و تمام مراحل بر اساس قوانین فیزیک واقعی ساخته شده است. در این بازی پازلی و فکری باید در مرحله اول قطعات ماشینی و مکانیکی را به هم متصل کنید و در مرحله دوم با پریدن از روی آنها مراحل را پشت سر بگذارید. به مرور مراحل سخت تر می شوند.

راهنمای نصب و اجرای بازی :

 ابتدا فایل نصبی بازی را دانلود و نصب کنید.
 فایل دیتا را دانلود و ان را از حالت فشرده خارج کنید. پوشه com.Ortac.Makine را در Android/Obb کپی کنید. (دانلود فایل دیتا)
 بازی را اجرا کنید.

برای دانلود بازی روی تصویر زیر راست کلیک کنید و روی Save Link As کلیک کنید.

Makine 1
  
Makine 2

 

 IO  A Physics Platformer  بازی جدید و سرگرم کننده در سبک بازی های پازل است که بر اساس قوانین فیزیک طراحی شده است. در این بازی باید توپ را بسته به مکانی که قرار دارد، بزرگ، کوچک، بالا و پایین ببرید و بیش از 200 مرحله ی چالش برانگیز را پشت سر بگذارید! بازی نسبت به حجم کم خود، خوب طراحی شده و کنترلرهای ساده اش براحتی با شما تعامل برقرار خواهند نمود.
دستورالعمل نصب و اجرای بازی :
 ابتدا فایل نصبی بازی را دانلود و نصب کنید.
 فایل دیتا را دانلود و ان را از حالت فشرده خارج سازید. پوشه ی com.gamious.ioenhanced را در مسیر Android/Obb حافظه داخلی کپی کنید.
 بازی را اجرا نمایید. (دانلود فایل دیتا)

برای دانلود بازی روی تصویر زیر راست کلیک کنید و روی Save Link As کلیک کنید.

iO A Physics Platformer 1
   
iO A Physics Platformer 2


 Physics_II_Course برنامه ای است که نیاز شما به داشتن فیزیک مقدماتی و یا نیاز به فیزیک مرجع سریع را برطرف می کند. نرم افزار Wolfram Physics II Course Assistant مشکلات خاص فیزیک شما را حل می کند.
– محاسبه خواص مواد جامد، از جمله استرس، فشار، تغییر شکل و ...
– محاسبه خواص مایعات، از جمله کشیدن، شناور، فشار هیدرواستاتیک و ...
– حل انواع محاسبات الکتریسیته و مغناطیس ...
– انجام محاسبات نوری و اشعه ایکس، از جمله قانون اسنل، معادله لنز های نازک و ...
– محاسبه اثرات موج، از جمله خواص انکسار و تداخل فیلم نازک ...
– محاسبات ترمودینامیک مشترک، از جمله قانون گاز ایده آل، قانون اول ژول و ...
– مشاهده قوانین فیزیک و ثابت های فیزیک مشترک

برای دانلود برنامه روی تصویر زیر راست کلیک کنید و روی Save Link As کلیک کنید.

Physics II Course Assistant 1


Fail_Hard یکی از زیباترین، هیجان انگیزترین و لذت بخش ترین بازی های موتورسواری مبتی بر قوانین فیزیک برای سیستم عامل اندروید است که در آن باید با استفاده از قوانین فیزیک به گونه ای موتور را هدایت کنید که علاوه بر به دست آوردن سکه های موجود در مسیر، موانع را بدون زمین خوردن پشت سر بگذارید. هدف رسیدن به صدر بدلکار موتورسواری جهان است... انجام حرکات بدلکاری و شیرین کارهای ها در مکان ها و محیط هایی کاملا متنوع صورت می گیرد و به هیچ وجه احساس تکرای بودن بازی به شما دست نمی دهد.

Fail Hard 1
  
Fail Hard 2


Apparatus یکی از زیباترین، بهترین و لذت بخش ترین بازی های فکری و تمرکزی است. در این بازی وظیفه ی شما این است که با اتصال ابزارها و اشیای در دسترس به گونه ای تخته ها را کنار هم قرار دهید که توپ بتواند در مکان مربوط به خودش قرار گیرد!

البته فکر نکنید وصل کردن کردن تخته ها برای عبور توپ و رسیدن به مکان خودش به این آسانی هاست!


لینک دانلود برنامه

                    

Apparatus

Apparatus-4
Crayon Physics یک بازی فیزیکی است که دیدن آن را به علاقه مندان فیزیک و افراد خلّاق پیشنهاد می کنیم. در این بازی قوه تخیّل، خلاقیت و اندیشه نقش اصلی را ایفاء می کند و حرف اول را هوش و درایت شما خواهد زد.
بازی با افتادن یک سیب از درخت روی زمین شروع می شود، همان چیزی که می گویند برای نیوتن اتفاق افتاد!
در تمام مراحل بازی سیب قرمز گِرد (یا همان توپ کوچک) نقش مؤثری را ایفا می کند. در واقع هدایت درست سیب سرخ (با رعایت قوانین فیزیکی)، بازی را پیش می برد و شما بایستی توپ را به ستاره (که در گوشه ای از صفحه بازی می بینید) برسانید. اگر این کار را حساب شده انجام دهید می توانید ستاره را به آسمان ببرید!
درواقع به آسمان بردن این ستاره ها نشانه پیشرفت در مراحل بازی است.


لینک دانلود برنامه

                    

crayonheader1

  crayonheader12
بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در مسابقات پل های ماکارونی شرکت می کنند. در این مسابقات پل هایی با رشته ماکارونی ساخته می شود. بازی Bridge Constructor تجربه شما را در ساخت پل افزایش می دهد و ایده های آن به ساخت سازه های ماکارونی کمک شایانی می کند.
در بازی Bridge Constructor شما به عنوان یک مهندس شروع به طراحی و پیاده سازی پل هایی روی جاده، دره، دشت و صحرا می کنید که در موقعیت های مختلفی قرار دارند. در حین ساخت پل ها باید اصول آن را هم رعایت کنید که مبادا مثلاً ماشین های سبک یا سنگینی که در حال تردد روی پل هستند مشکلی برایشان پیش بیاید. پس تمام ایده های مهندسی خود را به کار ببرید تا پل های استاندارد و خوبی را برای عبور خودروهای سبک و سنگین طراحی کنید.


لینک دانلود برنامه

                    

Bridge-Constructor-4 

Bridge-Constructor-5

World of Goo اسم بازي خلاقانه ای است که می تواند ساعت ها شما را جلوی تبلت میخکوب کند!
از تعريف اضافي خودداري مي کنیم، بهتر است خودتان اين شاهکار بدعت آميز را ببینید تا شايد در کنار اينهمه بازي اسم و رسم دار، پر خرج و پر سر و صدا، بالاخره از يک بازي فیزیکی جالب لذت ببريد.
نکته قابل توجه در باره World Of Goo، وجود تابلوهایی در تمامی مراحل بازی است که این امکان را برای کاربر فراهم آورده تا با کلیک روی آنها و مطالعه مطالب آن بتواند به خوبی از مراحل سختی (مثل چرخ دنده، برق، آتش، آب و ... ) عبور کند. این موانع به معمایی شدن بازی کمک کرده اند. درواقع مهمترین ویژگی بازی همین نکات آموزشی غیر مستقیم و متنوع است.


لینک دانلود برنامه

                    

World-of-Goo

World-of-Goo-4
این یک بازی تفکر و حل مسئله است که دیدن آن را به علاقه مندان فیزیک و سازندگان پروژه های فنی پیشنهاد می کنیم. در این بازی قوه تخیّل و خلاقیت و اندیشه نقش اصلی را ایفاء می کند و در تمام مراحل بازی حرف اول را هوش و درایت شما خواهد زد.
این بازی شبیه دومینو است و در مراحلی از بازی هم نیاز به ساخت ابزاری جهت پیش بردن بازی پیدا خواهید کرد، ابزاری مثل قرقره، وزنه، مهره و ... که نوع استفاده و چینش آن به شما و نقشه شما بستگی دارد.


لینک دانلود برنامه

                     

Crazy Machines Golden Gears THD

  Crazy Machines Golden Gears THD-2

با نرم افزار Star Chart می توانید نقشه مجازی آسمان را در تبلت یا خود داشته باشید. با دستگاهتان می توانید به راحتی تمام هر آنچه که در آسمان وجود دارد را مشاهده کنید. این نرم افزار، می تواند ستاره ها را برای شما بیابد. با استفاده از فناوری GPS، همه چیز آسان می گردد. این نرم افزار، موقعیت دقیق هر ستاره و سیاره را به شما نشان می دهد. لازم به ذکر است که در این نرم افزار، ۵۰۰۰ ستاره و بیش از ۸۸ صورت فلکی در دسترس می باشد.


لینک دانلود برنامه

                    

Star-Chart12-copy

Star-Chart147


با بکارگیری قوانین فیزیک به حل پازل های بازی Principia بپردازید. با اختراع های جدید، ساخت پل و وسایل نقلیه مختلف، به روبات کمک کنید تا به اهداف خود برسد.
شما می توانید حدود ۱۵۰ ابزار برای اختراع های خود استفاده کنید. همچنین می توانید از سیستم پیشرفته الکتریکی استفاده کنید تا روبات خود را هرچه بیشتر پیشرفته کنید ...
در پایان، ساخته های خود را برای دانلود دیگر کاربران به اشتراک بگذارید یا اختراع های آن ها را دانلود کنید.


لینک دانلود برنامه

                     

Principia-2

Principia-4
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 14 مرداد 1395 ساعت 10:50
محتوای بیشتر در این بخش: « دریافت بازی World Of Goo

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.