ماشين محرک دائم

نوشته شده توسط 

اندازه‌گيري‌هاي بسيار دقيق صورت گرفته در آزمايش‌هاي فيزيکي نشان مي‌دهد که انرژي نه از بين مي‌رود و نه توليد مي‌شود، بلکه از نوعي به نوع ديگر و از صورتي به صورت ديگر تبديل مي‌شود. البته شايد روزي فردي بتواند نشان دهد که انرژي از بين رفته يا توليد شده است، بديهي است آن وقت قانون پايستگي انرژي اعتبار نخواهد داشت.

بسياري از فيزيک‌دان‌ها، دانشمندان و حتي افراد عادي سعي کرده‌اند اين قانون را رد کنند و همواره به دنبال مثال نقص گشته‌اند، اما تمامي تلاش‌هاي آن‌ها با شکست مواجه شده است. اين خيلي خوبه که بتوان از هيچ انرژي توليد کرد. زندگي روي زمين خيلي دلپذير خواهد بود اگر فردي بتواند موتور يا خودرويي بسازد که بيشتر از انرژي که به آن مي‌دهيم کار بتواند انجام دهد و يا حتي انرژي بيشتري توليد کند.

تصاوير زير چند نمونه از اين ماشين‌ها را نشان مي‌دهد.

در اين طرح آهن‌ربا ساچمه‌هاي آهني را به بالاي سطح شيبدار مي‌کشد، وقتي ساچمه بالا آمد از سوراخي که در نزديکي آهن‌ربا است به پايين مي‌افتد. ساچمه پس از پايين آمدن مجدداً تحت تاثير نيروي آهن‌ربا کشيده شده و اين فرآيند دائماً تکرار مي‌شود. در عمل وقتي اين دستگاه ساخته شود اصلا کار نمي‌کند! pe--ri-nsp-144-a
اين طرح يک ماشين دائم به نام "چرخ نا مساوي است. ظاهراً فردي در هندوستان در 1200 سال پيش طرح اين ماشين را ارائه کرده است. پس از وي افراد زيادي روي اين طرح کار کردند اما تلاش‌هاي آنان با شکست مواجه شد. در طرح مقابل وزنه‌اي به ميله‌اي وصل است (مانند چکش) طرف ديگر ميله حول محوري مي‌تواند دوران محدود داشته باشد. از آنجا که گشتاور سمت راست (يا به عبارت ديگر، طول بازوي اهرم سمت راست) بيشتر از سمت چپ است بنابراين چرخ در جهت ساعت‌گرد به دوران در مي‌آيد. وقتي چکش‌ها به پايين چرخ مي‌رسند آن‌ها حول محورشان چرخيده و روي دنده‌ي شيب‌دار قرار مي‌گيرد. بدين ترتيب طول موثر اهرم چکش‌ها کم مي‌شود. در عمل وقتي اين وسيله ساخته شود فقط براي مدت کوتاهي کار مي‌کند.

pe--ri-cpp-101

LHUP v2i4pn

طرح مقابل تقريباً شبيه بالايي است با اين تفاوت که توپ‌ها در شيارهايي قرار دارند. چون توپ‌هاي سمت راست دور از مرکز چرخ و توپ‌هاي سمت چپ و بالا نزديک محور چرخ قرار دارند بنابراين تمايل دستگاه به حرکت در جهت ساعت‌گرد است. ساخت اين دستگاه نيز موفقيت‌آميز نبود!

pe--ri-nsp-144-b


 

 

 

آنچه که قانون بقاي انرژي به ما مي‌گويد اين است که در عمل هر ماشين يا دستگاهي (در بهترين شرايط) فقط انرژي را به اندازه‌اي به ما برمي‌گرداند که به آن داده‌ايم. اما اين خيلي خوش‌بينانه است. در دستگاه‌هاي واقعي مقداري از انرژي ورودي را به شکل تلفات از دست مي‌دهيم.

با وجود اين قانون، هنوز مردم به دنبال ثبت اختراع ماشين محرک دائم هستند. اخيراً در لوس‌آنجلس هيئت منصفه دو مرد را از 5 فقره کلاهبرداري، سرقت و خيانت تبرئه کرد. اين دو مرد چند صد هزار دلار از يک شريک تجاري پول دريافت کردند تا کمپرسور هوايي بسازند که مي‌توانست به شکل محرک دائم کار کند. بنا به گفته‌ي بازپرس بخش قضايي " هيئت منصفه به من گفتند که باور دارند اين ماشين بيشتر از انرژي که به آن داده شود مي‌تواند انرژي توليد کند".

در تصاوير زير چند فکر در مورد ماشين محرک دائم را مي‌بينيد. آيا مي‌توانيد عمل‌کرد آن‌ها را توضيح دهيد.

gearcoil
magwheel
icw-a


آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 شهریور 1391 ساعت 17:14
محتوای بیشتر در این بخش: « پرتابه و انرژی مکانیکی

13 نظرها

 • پیوند نظر محمد مهدی جمعه, 22 شهریور 1398 ساعت 17:25 ارسال شده توسط محمد مهدی

  سلام لینک فیلم: https://www.dalfak.com/w/bprps/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%84%D9%83%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86 البته بخشی از فیلم مربوط به سازه ی دوک و سطح شیب دار است.
  جستار:
  هیچ کدام از ایده های محرک های دائم نشان داده شده در این فیلم کار نمی کند و آنچه که نمایش داده می شود حقه و کلک تدوین فیلم و همچنین منابع انرژی مخفی (مثل باتری) است که به نظر می رساند که دستگاه ها به طور دایم کار می کنند.

 • پیوند نظر محمد مهدی جمعه, 22 شهریور 1398 ساعت 10:06 ارسال شده توسط محمد مهدی

  سلام توی یکی از فیلم های داخل اینترنت دو مخروط به هم چسبیده رو روی یک سطح شیب دار قرار می داد و اون هم به ظاهر بالامی رفت اما در حقیقت رو به پایین حرکت میکرد اما به هر حال به آخر سطح شیب دار می رسید و روی سطح شیب دار بعدی می افتاد و همین طور تا جایی که سطح شیب دار ها وجود دارد آن نیز حرکت می کرد. من می خواستم بدونم که چنین چیزی واقعیت دارد وآیا می توان آن را حرکت دائمی حساب کرد؟ در صورتی که سطح شیب دار ها رو دایره وار پشت سر هم بچینیم تا از جانب سطح شیب دار محدود نشیم آن شئ می تواند دائم حرکت کند؟
  جستار:
  سلام
  لینک فیلم مورد اشاره را برایم بفرستید تا آن را ببینم
  در هر حال ساخت محرک دائم امکان پذیر نیست.

 • پیوند نظر علی جمعه, 31 خرداد 1398 ساعت 21:43 ارسال شده توسط علی

  اشتباه نکنین من از حرکت دائمی صحبت میکنیم کسری از ثانیه چیه من نیاز به راهنمایی دارم نمیدونم کجا برم چیکار کنم
  جستار:
  چند صد ساله هرکی خواسته حرکت دائمی بسازد موفق نشده مگر اینکه دستگاه محرک دایم انرژی را از محل دیگری به طور پیوسته دریافت و مصرف کند
  فیلم هایی که در اینترنت در باره محرک دایم می بینید همگی کلک دارد و اصطلاحاً فتوشاپه!!!

 • پیوند نظر علی جمعه, 31 خرداد 1398 ساعت 14:29 ارسال شده توسط علی

  این دستگاه با استفاده از خود جاذبه انرژی تولید میکنه حرکت چرخشیه دائمی داره قدرتش نسبت به اندازه اش قابل تغییر است
  حتی میشه با تعداد بالا از این دستگاه نیروگاه زد
  جستار: این دستگاه فقط برای کسری از ثانیه فقط کار می کند و سپس متوقف می شود، نیروگاه بزرگ پیش کش!

 • پیوند نظر علی پنج شنبه, 30 خرداد 1398 ساعت 13:56 ارسال شده توسط علی

  دستگاه با حرکت دائمی با استفاده از جاذبه با قدرت بالا من این دستگاه ساختم چجوری معرفی کنم؟
  جستار:
  سوال واضح نیست

 • پیوند نظر vpdld دوشنبه, 03 دی 1397 ساعت 16:51 ارسال شده توسط vpdld

  جالبه که تمام مدعیان ماشین حرکت دائمی به افراد گمنام و محهول استناد می کنند که وقتی در مورد این افراد جستجو می کنید چیزی پیدا نمی کنید .یا از مغناطیس بعنوان انرژی نام می برند در حالیکه دیمانسیون مغناطیس از نوع انرژی نیست و مانند نیرو است و زمانی کار انجام می شود که نیرو حرکت کند .در مورد مغناطیس هم همیگونه است در اثر حرکت هادی در یک میدان مغناطیسی انرژی تولید می شود که برای آن حرکت نیاز به انرژی جنبسی میباشد پس مغناطیس به تنهایی انرژی تولید نمی کند بلکه انرژی جنبشی است که تبدیل به انرژی الکتریکی می شود

 • پیوند نظر داود چهارشنبه, 28 شهریور 1397 ساعت 21:37 ارسال شده توسط داود

  واقعا برای صاحب پست و اکثر متفکرین این سایت متاسفم که با ناله می فرمایید که نمیشه.
  به قول یکی از اساتیدم ، اکثر تحصیلکرده های این مملکت و جاهای دیگر، دچار نوعی خودشیفتگی علمی می شوند؛ به اینصورت که آنچه که آموخته اند جلوی پیشرفتشان را می گیرد.
  اگر جناب اینشتین و دانشجویش مثل شما فکر می کرد قادر نبود یخچال با سیستم جذبی را بسازد چون به فرمایش علمایی چون شما طبق پایستاری انرژی، بالاخره سیستم یک جایی متوقف میشد.
  البته به نظر من افکار شماها بیشتر انرژی هایتان را مستهلک می کند تا چیز دیگری.
  جستار:
  با سلام و عرض ادب خدمت کاربر گرامی
  از آنجا که قانون پایستگی نقض نشده بنابر این چنین دستگاه هایی قابل ساختن نیستند
  و آنچه از محرک دایم در اینترنت و کلیپ ها می بینید بدون استثناء حقه های فیلم برداری و کلاهبرداری است

 • پیوند نظر بهرهمندی جمعه, 11 خرداد 1397 ساعت 01:34 ارسال شده توسط بهرهمندی

  باسلام،قوانین ذکرشده حداقل تاحالا نقض نشده،اما وقتی بحث از آهن ربامیشه اصولا بایدجواب بده چون آهن رباها دارای انرژی ذخیره شده هستندولی درعمل میسرنیست.باتشکر
  جستار، سلام
  به فرض اگر در آهن ربا انرژی ذخیره شده وجود داشته باشد و دستگاه با انرژی فرضی آن کار کند بعد از مصرف انرژی آهنربا، دستگاه محرک دایم از کار می افتد!

 • پیوند نظر امیر فربد استکی دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 18:01 ارسال شده توسط امیر فربد استکی

  من یه ازمایشگاهی را ساختم که اگه یک دور اونا بچرخونید اگر بخاطر سرعتش دستگاه از هم فرو نپاشه میتونه تا ابد بچرخه
  جستار:
  به نظر ما ساخت محرک دایم امکان پذیر نیست اما اگر ساختید بروید از آن بهره برداری کنید!

 • پیوند نظر محمد مهدی یوسفی مریدانی شنبه, 10 مهر 1395 ساعت 08:59 ارسال شده توسط محمد مهدی یوسفی مریدانی

  حتما به محض اینکه یکی محرک دائمی بسازه قانون اول و دوم ترمودینامیک نقض میشه و اون شخص جایزه نوبل میگیره و شاید ثروتمند بشه خیلی از افراد سعی کردن این کار رو انجام بدن ونتونستن واسه همین قانون پایستگی انرژی به وجود اومد اگر اختراع آقا فرهاد درست باشه مطمئنا باید تاحالا خبرش دنیا رو ترکونده بود نفت لیتری 1دلار فروش می رفت اینا همه حرفه...................من اینکه یروز یه همچین چیزی ساخته بشه رو رد نمی کنم.خودمم یه طرحی دارم ولی هر طرحی رو که تا حالا تو اینترنت دیدم غلط بوده چه تو وب خارجی چه تو ایرانی شمام هیچی همیجوری باور نکنید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.